Від онлайн проєктів до лекцій і арт-терапії: які мрії вдалося реалізувати за допомогою Банку ідей 2021
Хочемо докладніше розповісти про кожен із проєктів, які увійшли до листа переможців та отримали гранти на свою діяльність.
⠀
1. "Громадянська освіта для дітей "Я-країна" від платформи «Час громад».
У межах проєкту представники платформи провели зустрічі з школярами трьох шкіл Львова, під час яких ознайомили молодь з інструментами громадської участі. І найважливіше - зіграли та обговорили демо-версію гри «Я-країна», щоб краще зрозуміти потреби учнів, почути, що подобається, які елементи запрості чи заскладні для розуміння та потребують заміни та сформували подальший напрямок розвитку гри.
Використання онлайн-симуляційної гри “Я – країна" дозволяє в легкій ігровій формі ознайомити молодь з інструментами впливу дітей та молоді на владу, а також за допомогою конкретних прикладів та завдань показує ефективність використання інструментів для вирішення питань, що цікавлять обрану цільову аудиторію.
⠀
2. "YouTube-проєкт Lviv Online Lab" від МГО «Відкрита лабораторія»
Lviv Online Lab - це освітні відео для усіх, хто цікавиться наукою. Ці ролики можна використовувати як навчальний матеріал на уроках, так і просто для того, аби глибше зрозуміти те чи інше наукове явище. Автори цих відео запрошують експериментувати та досліджувати з ними на каналі: https://www.youtube.com/c/LvivOpenLab!
⠀
3. Проєкт "#НеМовчи" від ГО "Львівський Молодіжний Клуб"
У рамках цього проєкту молодь навчала інших молодих людей розпізнавати ситуації насильства та алгоритми того, що робити в ситуаціях, де вони будуть свідками насильства.
Зокрема, вони провели круглий стіл з представленням серії заходів, тренінги про насильство та протидію йому, зокрема про фізичне, психологічне, економічне, сексуальне насильство, а також тренінг про моббінг.
⠀
4. Подкаст-проєкт «Загугли свій діагноз" від ГО «Медичне Братство»
Кожен із нас хоча б раз стикався із симптомами якогось ніби відомого захворювання. І, звісно ж, одразу звертаємося куди? «Гугл знає все» — це непрописана істина. Справді, навіщо лікар, якщо є інтернет? Дуже часто це «гугління» заганяє нас у глухий кут, і ми йдемо шукати місце на цвинтарі, бо знаходимо щось невиліковне та смертельне.
Тому «Загугли свій діагноз» - це подкаст, де відповідають на дуже (і не дуже) дурнуваті запитання з інтернету разом із відповідним лікарем-експертом”.
Слухати подкаст тут:https://pod.link/zaGoogly
⠀
5. YouTube-проєкт "І те, і се" про креативні новини від МГО “Пікс Лаб”
З розвитком україномовного YouTube зʼявилися ніші, які необхідно заповнювати якісним продуктом, щоб зменшити кількість споживання серед молоді та підлітків російського контенту. Автори цього проєкту погортали дослідження, що ж там дивляться за контент українці, і побачили, що популярні новини більше про політику, фільми, але дуже складно знайти інформацію про новини з гумором в креативних сферах. Дивитись новини в креативній сфері тут: https://www.youtube.com/channel/UCRct7x5CZQLqAC4YpxRsSWQ/featured
⠀
6. "Арт-терапія для молоді з інвалідністю" від Навчально-реабілітаційного центру "Джерело"
У цьому надзвичайно корисному проєкті взяли участь 10 молодих осіб з інвалідністю. Організатори цієї ініціативи впевнені, що під час занять з арт-терапії молода людина вивільняє емоції, енергетичні приховані ресурси, через творчість виявляється те, що справді хвилює. Не важливий кінцевий результат, головне процес, що є великою та потужною терапією.
⠀
7. Серія лекцій «EcoHome» про екологію від Української спілки молодих географів
EcoHome - це захід, спрямований на екологічну освіту для підлітків і дорослих. Головною темою для дискусій з підлітками було сортування сміття. Екологи, представники Львівської міської ради, викладачі ЛНУ ім. Івана Франка розповідали лекції та проводили онлайн дискусії на теми, які є надзвичайно важливими, хоч часто про них і не думаєш. Наприклад, як поводитись із відходами та в чому проблема роздільного сортування; які глобальні зміни клімату та до чого тут декарбонізація; чи чому розвиток екологічної інфраструктури населеного пункту є важливим.
Знову вітаємо успішну молодь з реалізацією проєктів та бажаємо успіху в цьогорічному Банку ідей 2.0: MOLO, дій! Гайда діяти разом!